Děláme světový výzkum
pro praktické využití

Aktuality

Návštěva z ruské Jaroslavli

Návštěva z ruské Jaroslavli

24.2.2016 | V úterý 23. února 2016 navštívil Centrum AdMaS profesor Oleg Modestovič Eparchin, ředitel filiálky Moskevské státní univerzity železničního stavitelství v Jaroslavli. Hosta provedl centrem doc. Ing. Otto Plášek, Ph.D., vedoucí Ústavu železničních staveb a konstrukcí.

AdMaS a COLAS se seznamují

AdMaS a COLAS se seznamují

17.2.2016 | Skupina COLAS je světový lídr v oboru silničního stavitelství, působí v 50 zemích světa a zaměstnává 60 000 lidí. Velice rádi jsme proto provedli Centrem AdMaS vrcholový management společnosti. Největší pozornost hosté věnovali laboratoři silničních staveb, zkušebně betonu a možnostem mobilního mapovacího systému Riegl VMX-450.

E.ON + AdMaS + NETME = LNG

E.ON + AdMaS + NETME = LNG

29.1.2016 | Pracovníci našeho výzkumného centra mají před sebou další výzvu. Ve spolupráci se sesterským výzkumným centrem NETME Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně jsme uspěli v soutěži vyhlášené energetickou skupinou E.ON na zpracovatele komplexní studie mapující potenciál uplatnění zkapalněného zemního plynu (LNG) v České republice.

AdMaS má Brněnským komunikacím co nabídnout

AdMaS má Brněnským komunikacím co nabídnout

29.1.2016 | Experti Centra AdMaS připravili 28. 1. 2016 pro pracovníky Brněnských komunikací, a.s., seminář spojený s prohlídkou laboratoří centra. Výsledkem bylo definování několika odborných témat možné spolupráce Brněnských komunikací a Centra AdMaS.

Klíčové vybavení pořízené v projektu „Posílení výzkumných kapacit“

Klíčové vybavení pořízené v projektu „Posílení výzkumných kapacit“

14.1.2016 | Centrum AdMaS posílilo svoji výzkumnou infrastrukturu o další důležité přístroje, SW a vybavení. V rámci realizační fáze projektu „AdMaS – posílení výzkumných kapacit“ se k 31.12.2015 pořídilo následující klíčové vybavení.

Projekt „AdMaS – posílení výzkumných kapacit“ byl úspěšně ukončen

14.1.2016 | Na konci loňského roku skončila realizační fáze projektu dovybavení Výzkumného centra AdMaS (Advanced Materials, Structures and Technologies) s názvem Admas – posílení výzkumných kapacit, financovaná prostřednictvím Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) ve výši 27,5 milionu korun. Centrum díky novému projektu rozšířilo svůj výzkumný záběr v oblasti pokročilých stavebních materiálů, vodního hospodářství obcí, geotechniky, geodezie i matematického modelování. Rovněž byly posíleny výzkumné aktivity centra a VaV spolupráce s aplikační sférou.

Gymnazisté v Centru AdMaS

Gymnazisté v Centru AdMaS

11.12.2015 | V rámci spolupráce mezi Fakultou stavební VUT v Brně a brněnskými gymnázii proběhly v Centru AdMaS v minulých dnech fyzikální semináře pro studenty 4. ročníků Gymnázia Vídeňská a Gymnázia Řečkovice.

Centrum AdMaS testovalo ve spolupráci s firmou E.ON elektromobil SMART

Centrum AdMaS testovalo ve spolupráci s firmou E.ON elektromobil SMART

10.12.2015 | Centrum AdMaS využilo možnosti testovacího provozu elektromobilu SMART 45 1EV FORTWO COUPLE ELECTRIC DRIVE v rámci spolupráce se společností E.ON.

NEJinovátoři v Centru AdMaS

NEJinovátoři v Centru AdMaS

27.11.2015 | Slavnostní vyhlášení vítězů druhého ročníku soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje se 25. listopadu 2015 odehrálo v prostorách Centra AdMaS. Laboratoře pavilonu P2 se proměnily ve středeční večer na společenské prostory světa businessu.

V Číně na sympoziu a stáži

V Číně na sympoziu a stáži

6.11.2015 | Naši výzkumníci Ing. Bc. Jitka Hroudová, Ph.D. a Ing. Vítězslav Novák se v druhé polovině září účastnili mezinárodního sympozia vakuových izolací IVIS 2015 na Univerzitě Aeronautiky a Astronautiky v Nanjingu a třídenní odborné stáže ve výzkumném institutu Shanghai Research Institute of Building Science.