Děláme světový výzkum
pro praktické využití

Nový zahraniční student na AdMaS

V půlce září 2017 se členem týmu VP1 Vývoj pokročilých stavebních materiálů stala studentka z Belgorod State Technological University Rusia Daria Dmitrievna Netsvet.

Daria studuje doktorský studijní program na oboru Materiálové vědy a technologie. (Fakulta: Institute of Architecture and Construction, Ústav: Material science and materials technology). Její školitelkou na domovské universitě je prof. Valeria Valerievna Strokova a zde působí pod vedením prof. Rudolfa Hely. Pobyt je financován z programu Prezidenta Ruské federace pro zahraniční studium postgraduálních studentů a je plánován do půlky března 2018.

Na domovské universitě se Daria specializuje na modifikaci pojiv a mikro vyztužení neautoklávovaných pórobetonů. Zde se bude zabývat obecnou skladnou mikrosktruktury betonů a možností modifikace jemných podílu v cementovém tmelu. Daria se již seznámila s manipulací s laserovým granulometrem, rotačním viskozimetrem a optickým mikroskopem pro stanovení tvaru částic MasterShape analyzer.

Fotogalerie