Děláme světový výzkum
pro praktické využití

XRD včetně Rietveldovského rozhraní, vysokoteplotní komůrky a SAXS

XRD Empyrean společně s ovládacím software Data Collector je mutifunkční zařízení pro analýzy s využitím X-ray difrakce. Přístroj je v základní konfiguraci vybaven goniometrem s rentgenovou katodou Cu K α a detektorem PIXcel 3D.

Konfigurace umožňuje montáž různých optických modulů, které se poměrně snadno vkládají do PreFix pozic. Součástí vybavení zařízení jsou pak optické moduly pro různá využití. Například zrcadla pro měření difrakce v nízkých úhlech, automatické clony, sady filtrů a masek, monochromátory. Součástí příslušenství je i robotický podavač až pro 45 vzorků.

Přístroj je dále vybaven komorou pro analýzu fázových změn materiálů v průběhu zahřívání, a to až do teploty 2000°C a v průběhu chlazení. Rovněž je k dispozici komora pro měření s různou vlhkostí.

Přístroj je díky detektoru PIXCel 3D vybaven i funkcí SAXS. Tato funkce umožňuje získat informaci o struktuře materiálu, například o velikosti a tvaru částic. Komplet je rovněž vybaven softwarem pro analýzu získaných dat. Program obsahuje obsáhlou databázi minerálů a sloučenin pro snadnější analýzu naměřených dat.

Fotogalerie