SIMULACE PROVOZU OČKOVACÍCH CENTER JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

 

Doc. Tomáš Apeltauer, vedoucí Ústavu automatizace inženýrských úloh a informatiky a hlavní řešitel projektu Národního Centra Kompetence „Rebuild – virtuální prostředí“, který je řešen v rámci centra AdMaS již 3.rokem, připravuje simulaci provozu očkovacích center v Jihomoravském kraji.

 

Společně s kolegy z Ústavu AIU, Jihomoravského inovačního centra a Fakultní nemocnice Brno nasbíral data pro simulace a testují Vakcinační centrum na Brněnském výstavišti, to vše za podpory Jihomoravského kraje. Cílem je využít z procesu maximum a optimalizovat provoz dalších krajských center. Každá ušetřená sekunda bude po náběhu plné zátěže výhrou.

 

Zkušenosti z prvních optimalizací očkovacího centra na BVV přenáší tým do přípravy center v regionech. Minulý týden se věnoval nejenom samotným simulacím  a testování (např. kapacity vstupní prohlídky lékařem před samotným očkováním), ale dokonce skládal z kostek Lega model prvního regionálního centra v Břeclavi.

 

Samozřejmostí při celém procesu jsou vymoženosti jako CDE (společné datové prostředí) nebo návrhy kompletně v Autodesk Revit. BIM prostě aplikují všude, kde je to možné.

 

Jsme hrdi na to, že mezi našimi kolegy se najdou lidé, kteří jsou ochotni zadarmo věnovat svůj volný čas tak důležitým projektům.